Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi

Yenilikçi Girişimcilik Mali Destek Programı Bilgilendirme Toplantısı (25 Şubat 2016)

Üniversitemiz Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (NKÜKAM) ile Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğinde “Yenilikçi Girişimcilik Mali Destek Programı Bilgilendirme Toplantısı” gerçekleştirildi. Toplantı, öğleden önce Ziraat Fakültesi Dekanlık Binası Konferans Salonunda, öğleden sonra ise Çorlu Mühendislik Fakültesinde olmak üzere iki kez düzenlendi.

Toplantıya Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet İstanbulluoğlu, Prof. Dr. Aysun Sağbaş, Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Çetin, Yrd. Doç. Dr. Hakan Cavlak, Trakya Kalkınma Ajansı uzmanları Tuğrul Kağan Asan ve Dilara Güner ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Çetin’in açılış konuşmasının ardından Trakya Kalkınma Ajansı uzmanlarından Tuğrul Kağan Asan ve Dilara Güner sunumlarını gerçekleştirdi.

Kağan Asan genelde yeni ekonomi ve yenilikçi girişimcilik olguları üzerinde dururken; Dilara Güner ise “Yenilikçi Girişimcilik Mali Destek Programı” hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Bu bağlamda mali destek programının genel ve özel amaçları, hibe ve eş finansman miktarları, başvuru koşulları, uygulama alanı, örnek projeler ve destek alamayacak sektörler ifade edildi.