Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi

II. Model Kariyer Merkezi Çalıştayı  (21-22 Temmuz 2016)

Proje kapsamında 21-22 Temmuz 2016 tarihlerinde II. Model Kariyer Merkezi Çalıştayı düzenlendi. Tekirdağ Ramada Otel’de gerçekleştirilen çalıştaya Kırıklareli, Namık Kemal ve Trakya Üniversitesi, İŞKUR, Organize Sanayi Bölgeleri, Belediyeler, Ticaret ve Sanayi Odaları, Rehberlik Araştırma Merkezi ve Trakya Kalkınma Ajansı temsilcileri katıldı.

Çalıştayda Türkiye ve Dünya’daki örnek kariyer merkezleri hakkında bilgi verildi. Çalıştayın ilk gününde İTÜ Kariyer Merkezi’nin Başkanı Doç.Dr. Salim ATAY ve ekibi Türkiye’deki örnek uygulamalara dair bilgiler paylaştılar. Projenin kilit uzmanı Kirsten LARSEN ise Danimarka merkezli örnek uygulamalar hakkında bilgi verdi. 

Çalıştay’ın ikinci gününde Trakya Bölgesinde bulunan üç üniversite ve diğer paydaşlar ile oluşturulan üç grup; üniversitelerin kariyer merkezlerine dair  SWOT analizleri gerçekleştirdiler. Çalıştaya üniversitemiz adına Merkez Müdürü Prof. Dr. Murat ÇETİN, Merkez personeli Fatih ŞAHİN, Uzman Kemal SERBES ve Uzman Serpil CILGIN katıldılar.