Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi

“Kariyer Hizmetleri Sunumunda Çok Paydaşlı Ortaklık Modeli Teknik Destek Projesi” Ekibinden Ortaklık Ziyareti

Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülmekte olan “Kariyer Hizmetleri Sunumunda Çok Paydaşlı Ortaklık Modeli Teknik Destek Projesi” ile Namık Kemal Üniversitesi, Trakya Üniversitesi ve Kırklareli Üniversitesi’nde faaliyet gösterecek kariyer merkezlerinin kurulması, personelinin eğitilmesi ve kariyer etkinliklerinin başarılı ve etkin bir şekilde verilmesi suretiyle gençlerin iş hayatına geçişinin kolaylaştırılması, kariyer hedeflerine ve planlamalarına yardımcı olunması amaçlanmaktadır.

Bu bağlamda Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut ŞAHİN, Operasyon Koordinatörü Elif ÖZTÜFEKÇİ, projenin uygulamasını gerçekleştirecek konsorsiyumun lideri Ecorys in Turkey firmasının Genel Müdürü Berk BABİLA ve Takım Lideri David PEARSON, Eğitim Uzmanı Besim DURGUN, Kariyer Rehberliği Uzmanı Kirsten LARSEN, Bilgi Teknolojileri Uzmanı Haluk SARAN ve Proje Asistanı Büşra GÜDER ile Basın ve Halkla İlişkiler Yönetmeni Akın KOCAMAZ’dan oluşan ekip Rektörümüz Prof. Dr. Osman ŞİMŞEK’i 18 Ocak 2016 tarihinde makamında ziyaret etti.

Ziyarette Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. İhsan SOYSAL ile Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat ÇETİN de bulundu.

Ziyarette proje kapsamında üniversitelerin kariyer merkezlerinin destekleneceği, kurulacak olan web sitesi ve eğitilecek kariyer uzmanlarının faaliyetleri ile birlikte öğrenci ve mezunların kolay bir şekilde iş hayatına atılabileceği vurgulanmıştır.