Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi

II. Yönlendirme Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi(19 Ocak 2017)

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen “Çok Paydaşlı Ortaklık Modeli İle Kariyer Hizmetleri Verilmesine Yönelik Teknik Destek Operasyonu” kapsamında proje süresince altı ayda bir toplanması öngörülen bir Yönlendirme Kurulu oluşturulmuş, faydalanıcının uygulama esnasında karşılaşabileceği problemlerde yönlendirme sağlanması, uygulama stratejisi konusunda tavsiyelerde bulunulması, Trakya Kalkınma Ajansı ile politika yapıcı mekanizmalar arasındaki işbirliğinin güçlendirilmesi, faaliyetler ve hedefler arasında tutarlılık sağlanması ve operasyon bileşenleri arasındaki bağın güçlendirilmesi amaçlanmıştır.

Tekirdağ’da düzenlenen II. Yönlendirme Kurulu toplantısına Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, YÖK Temsilcisi Prof. Dr. Filiz Ercan, Kırklareli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Şengörür, Namık Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. İhsan Soysal, Kariyer Merkezi Müdürü Prof. Dr. Murat Çetin, Trakya Üniversitesi Kariyer Merkezi Müdürü Prof. Dr. Yüksel Bayrak, Proje Takım Lideri Geoffrey Fieldhouse, AB Türkiye Delegasyon Temsilcisi Ahmet Karan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) İzleme Uzmanı Uğur Dağ, ÇSGB Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı-Sözleşme Yöneticisi Oğuz Özdaş, Edirne İşkur İl Müdürü Mehmet Özgür Başaran, Edirne OSB Müdürü Mehmet Murat Ilıcak, Tekirdağ İşkur İl Müdürü Yaşar Esen, Trakya Kalkınma Ajansı Uzmanları Elif Öztüfekçi, Nuri Yılmaz ve Dilara Güner katıldı.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, AB Türkiye Delegasyonu Temsilcisi Ahmet Karan ile ÇSGB Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı-Sözleşme Yöneticisi Oğuz Özdaş’ın açılış konuşmalarının ardından Proje Ekip Lideri Geoffrey Fieldhouse uygulanan faaliyetler, planlanan faaliyetler ve ilerlemeye ilişkin proje hakkında bir bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi. Sunum esnasında projedeki gelişmeler bir tartışma ortamı yaratılarak tüm paydaşlar tarafından ele alındı. İkincisi düzenlenen Yönlendirme Kurulu Toplantısının oldukça faydalı ve verimli geçtiği paydaşlar tarafından ifade edildi.