Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi
Etkinlikler
Kariyer Grup Danışmanlıklarımız Muratlı Meslek Yüksekokulumuzda Başladı (17 Nisan 2018) ASTAŞ Firmasının Üniversitemizi Ziyareti (25 Nisan 2018) Tekirdağ İstihdam Fuarı (TEKİF 2018) gerçekleştirildi (18-19 Nisan 2018) Çorlu Mühendislik Fakültesi Çevre Topluluğu’nun 5.Kariyer Günleri Etkinliği (26 Nisan 2018) Hayrabolu Meslek Yüksekokulumuzda Kariyer Merkezi Etkinlikleri (03 Mayıs 2018) Yeni İşim Girişim Programı 2018 Finali (07 Mayıs 2018) Üniversitemiz Danışma Kurulu Bilgi Paylaşım Toplantısı Yapıldı (14 Mayıs 2018) Stratejik Plan Hazırlık Çalışmaları Konferansı Düzenlendi (18 Haziran 2018) Stratejik Plan Farkındalık ve Durum Tespiti Çalıştayı Düzenlendi (21 Haziran 2018) Schott Orim Alman Cam Firmasına işbirliği Ziyareti Yapıldı (25 Haziran 2018) Beşer Toprak Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketine İş Birliği Ziyareti Yapıldı (27 Haziran 2018) Başoğlu Kablo ve Profil San. ve Tic. A.Ş.ye İş birliği Ziyareti Yapıldı (29 Haziran 2018) Elba Bant San. ve Tic. A.Ş.’ye İş birliği Ziyareti Yapıldı (29 Haziran 2018) Dinarsu İmalat ve Ticaret A.Ş.’ye İş birliği Ziyareti Yapıldı (02 Temmuz 2018) Çetin Sosyal Hizmetler Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti’ne İş birliği Ziyareti Yapıldı (02 Temmuz 2018) Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye İş birliği Ziyareti Yapıldı (03 Temmuz 2018) Vastaş Valf Armatür Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye İş birliği Ziyareti Yapıldı (04 Temmuz 2018) Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezinden Firma Ziyaretleri (06 Temmuz 2018) Tristone Flowtech İstanbul Oto. San. Tic. Ltd. Şti’ne İş birliği Ziyareti Yapıldı (10 Temmuz 2018) Technocast Otomotiv San. ve Tic. A.Ş’'ye İş birliği Ziyareti Yapıldı (11 Temmuz 2018) Sanifoam Sünger Sanayi ve Tic. A.Ş’ye İş birliği Ziyareti Yapıldı (11 Temmuz 2018) İnteks Uluslararası Tekstil San. ve İhr. A.Ş’ye İş birliği Ziyareti Yapıldı (18 Temmuz 2018) Uğur Beton Metal ve Plastik San.Turizm Tic.Ltd.Şti’ne İş birliği Ziyareti Yapıldı ( 18 Temmuz 2018)

III. Model Kariyer Merkezi Çalıştayı (1-2 Eylül 2016)

Üniversitemizin paydaşı olduğu, Kalkınma Ajansı tarafından yürütülmekte olan “Çok Paydaşlı Ortaklık Modeli İle Kariyer Hizmetlerinin Verilmesi” projesi kapsamında Edirne’de Margi Hotelde iki gün süren bir çalıştay gerçekleştirildi. Çalıştaya üniversitemizi temsilen Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Murat ÇETİN, Kariyer Merkezi personeli Fatih ŞAHİN, Kemal SERBES ve Serpil CILGIN katıldı. Çalıştayda aynı zamanda İTÜ Kariyer Merkezi Müdürü Doç. Dr. Salim ATAY, Trakya Üniversitesi ve Kırklareli Üniversitesi Kariyer Merkezi personelleri ile Ecorys firmasının bilişim uzmanları M. Haluk SARAN ve Tolga KARAKURT ile proje asistanı Büşra GÜDER yer aldı.

Paydaş çalıştayının ilk gününde gerçekleştirilen açılış konuşmasında program ve katılımcıların takdimi yapıldı. Daha sonra proje kıdemli uzmanları tarafından Kariyer Merkezi modelinin dâhili ve harici paydaşları ile işbirliği, iş akışı, paydaşlara ait rol ve sorumluluklar tanıtıldı. Üniversitemiz, Trakya Üniversitesi ve Kırklareli Üniversitesi Kariyer Merkezi uzmanları tarafından öğrenciler-kariyer merkezi etkileşimi, işletme ve kariyer fuarı gibi konularda vaka takdimleri gerçekleştirildi. Her bir üniversite Kariyer Merkezi, İŞKUR, Belediye, Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Ticaret Odası katılımcıları ile işbirliğinde Kariyer Merkezi iç ve dış paydaşlarının belirlenmesi, Kariyer Merkezi ile gerçekleştirilebilecek etkinlikler, bu paydaşlarla iletişim kanallarını konu alan egzersiz ve sunumlar yapıldı. Son olarak her üniversitenin paydaş ekosistemine ait çıktılar sunularak tartışıldı.

Paydaş çalıştayının ikinci gününde proje kıdemli uzmanlar tarafından Kariyer Merkezi hizmet ve faaliyetlerine yönelik iş akışı ve çerçevesi, kalite güvencesi ve performans değerlendirme kriterlerini konu alan bir sunum yapıldı. Daha sonra M. Haluk SARAN tarafından geliştirilmekte olan “TrakyaKariyer” isimli web sitesinin tasarımı, mevcut durumu tanıtılaarak katılımcılara kısa bir sunum gerçekleştirdi. Tekirdağ’da düzenlenen II. paydaş çalıştayının SWOT analizinden elde edilen çıktılar konusunda bilgilendirme yapıldı. Paydaşlar ile Kariyer Merkezleri işbirliğinde Kariyer Merkezinin vizyon, misyon ve stratejileri tartışılarak formülasyon geliştirildi.